strona domowa


cdwrite 3.5.1

cdwrite jest skryptem powłoki służącym do czytania, zapisywania i kopiowania płyt CD-Audio oraz tworzenia i zapisywania obrazów ISO na płytach CD, a także danych i obrazów ISO na płytach DVD. Program pozwala ponadto na kodowanie plików WAV lub płyt CD-Audio do plików MP3, OGG lub FLAC z opcjonalnymi: korzystaniem z danych CDDB i zapisywaniem znaczników audio. Użytkownicy preferujący wiersz poleceń mogą korzystać ze skryptów cdwr.*, cdencode i settags zamiast z programu cdwrite.

cdwrite-3.5.1.tar.gz

SlackBuild:
cdwrite.tar.gz

plik dla celów testowych:
UTF-8.zip


diary 4.1.1

diary jest skryptem powłoki, który wykorzystuje linuksowe polecenie cal i tekstowe bazy danych do wyświetlania informacji o terminach dziennych, miesięcznych i rocznych. Pakiet zawiera bazy danych użyteczne dla polskich użytkowników i współpracuje ze stroną kodową UTF-8.

diary-4.1.1.zip


fuji-velvia 2.4

fuji-velvia jest wtyczką dla GIMP-a (Script-Fu), która koloruje fotografie zgodnie ze schematem negatywów Fuji Velvia. Wtyczka jest zgodna z GIMP-em 2.4.x.

fuji-velvia-2.4.zip


gdk-pixbuf 2.28.2

gdk-pixbuf jest biblioteką do manipulowania obrazami. Udostępniam ją tu, ponieważ jest ona wykorzystywana przez dokowalną aplikację wmdrawer.

gdk-pixbuf-2.28.2.tar.xz


myclippings 1.0

myclippings jest skryptem napisanym na podstawie skryptu parse_kindle_clippings. Przegląda on plik Kindle’a „My Clippings.txt” w poszukiwaniu zaznaczeń, notek i zakładek, grupuje je według książek/tytułów i zapisuje je w odrębnych plikach lub pliku. Plik Kindle’a „My Clippings.txt” jest chaotyczny. Skrypt myclippings pomaga posortować wpisy w celu przetworzenia ich w edytorze lub zapisania posortowanych i skorygowanych wpisów z powrotem w pliku „My Clippings.txt”.

myclippings-1.0.tar.gz

SlackBuild:
myclippings.tar.gz


ooo-macro 3.2en

ooo-macro (wersja angielska) to zestaw narzędzi dla LibreOffice’a, OpenOffice.org lub StarOffice’a zawierający makra napisane w StarBasicu, skojarzone z nimi skróty klawiaturowe, szablon SPECIAL oraz skrypt perlowy. Jest to kompletny zestaw makr i skrótów do codziennej pracy z LibreOffice Writerem, OpenOffice.org Writerem i StarWriterem. Korzysta on z czcionek TTF GNU FreeFont (patrz: http://www.gnu.org/software/freefont/ oraz http://ftp.gnu.org/gnu/freefont/).

ooo-macro-3.2en.zip


ooo-makro 3.2pl

ooo-makro (wersja polska) to zestaw narzędzi dla LibreOffice’a, OpenOffice.org lub StarOffice’a zawierający makra napisane w StarBasicu, skojarzone z nimi skróty klawiaturowe, szablon SPECIAL oraz skrypt perlowy. Jest to kompletny zestaw makr i skrótów do codziennej pracy z LibreOffice Writerem, OpenOffice.org Writerem i StarWriterem. Korzysta on z czcionek TTF GNU FreeFont (patrz: http://www.gnu.org/software/freefont/ oraz http://ftp.gnu.org/gnu/freefont/).

ooo-makro-3.2pl.zip


pclock 0.13.1

pclock jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą czas w formie analogowej. Nie jestem autorem tego programu. Jestem jedynie opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

pclock-0.13.1.tgz

SlackBuild:
pclock.tar.gz


stardict-tools 3.0.1

stardict-tools jest zestawem narzędzi dla StarDicta 3.0.1. Aby skompilować porogram w systemie innym niż Slackware Linux pobierz i zaaplikuj dołączoną łatę. Nie jestem autorem tego programu. Jestem jedynie opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

stardict-tools-3.0.1.tar.bz2
stardict-tools.patch.gz

SlackBuild:
stardict-tools.tar.gz

Kingsoft-Phonetic-CMK.ttf


testmail 3.5.1

testmail to skrypt perlowy sprawdzający pocztę elektroniczną dostępną na serwerze POP3 (w tym SSL), filtrujący ją zgodnie z ustalonymi regułami, oraz – w zależności od wybranej metody – pobierający ją do lokalnej skrzynki i/lub usuwający z serwera. Spam jest kasowany bezpośrednio na serwerze – bez pobierania go na lokalną maszynę. Gotowy do użycia zestaw przetestowanych w praktyce reguł pozwala korzystać ze skryptu zaraz po zainstalowaniu go. Testmail korzysta z perlowego modułu Mail-POP3Client do komunikowania się z serwerem POP3, modułów IO-Socket-SSL i Net-SSLeay dla połączeń SSL i modułu MIME-tools do dekodowania pól e-maila z kodu MIME.

testmail-3.5.1.zip
Mail-POP3Client-2.19.tar.gz
IO-Socket-SSL-2.012.tar.gz
Net-SSLeay-1.68.tar.gz
MIME-tools-5.505.tar.gz


wmSun 1.12

wmSun jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą czasy wschodu i zachodu Słońca. Autor oryginalnej wersji programu – Mike Henderson – przestał go rozwijać w 1999 roku, wypuszczając wersję 1.03. Zmodyfikowałem wmSun w 2011 roku i wypuściłem wersję 1.10. Jestem też opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

przestarzała wersja:
wmSun-1.03.tar.gz

bieżąca wersja:
wmSun-1.12.tar.gz

SlackBuild:
wmSun.tar.gz


wmSunMoon 2.0.1

wmSunMoon jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą czasy wschodu i zachodu Słońca i Księżyca oraz fazę Księżyca. Standardowo program pokazuje dane dla Słońca w czasie dnia i dla Księżyca w czasie nocy. W okolicach wschodu i zachodu Słońca emuluje efekty świtu i zmierzchu cywilnego oraz złotej godziny. Może też wyświetlać bieżący czas, przesunięcie dla świtu i zmierzchu cywilnego oraz złotej godziny i procent cyklu lunarnego. Kiedy aktywne są zarówno przełączniki dla czasu i procentu, program przełącza się cyklicznie między nimi w widoku Księżyca. Jeśli aktywne są przełączniki dla strefy czasowej i czasu, program pokazuje czas w wybranej strefie. Jeżeli aktywne są przełączniki dla Słońca i Księżyca, program przełącza się między widokami Słońca i Księżyca tam i z powrotem. W odróżnieniu od innych aplikacji dokowalnych wmSunMoon oferuje tryb tekstowy pozwalający wyświetlić kompletne dane na konsoli. Jestem autorem programu i opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

wmSunMoon-2.0.1.tar.gz

SlackBuild:
wmSunMoon.tar.gz


wmbackground 1.0.1

wmbackground jest dokowalną aplikacją dla Window Makera, która zmienia tła (przełącza tapety). Program czyta katalog ~/.wmbackground i akceptuje tła zapisane wyłącznie w plikach *.png. Jestem też opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

wmbackground-1.0.1.tar.gz

SlackBuild:
wmbackground.tar.gz


wmcube 1.0.2

wmcube jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą rotujący obiekt i obciążenie procesora. Program wyświetla obiekt 3D (wtyczkę), który obraca się w czasie rzeczywistym, oraz obciążenie procesora. Prędkość rotacji zależy od obciążenia. Można wybierać pomiędzy siedmioma paletami kolorów, wliczając w to domyślną, monochromatyczną. Autor oryginalnej wersji programu – Robert Kling – przestał go rozwijać w 2000 roku, wypuszczając wersję 0.98. Zmodyfikowałem wmcube w 2014 roku i wypuściłem wersję 1.0.0. Jestem też opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

przestarzała wersja:
wmcube-0.98.tar.gz

bieżąca wersja:
wmcube-1.0.2.tar.gz

SlackBuild:
wmcube.tar.gz


wmdrawer 0.10.5

wmdrawer jest dokowalną aplikacją dla Window Makera pozwalającą na uruchamianie innych aplikacji. Wymaga ona biblioteki gdk-pixbuf (patrz: wyżej). Nie jestem autorem tego programu. Jestem jedynie opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

wmdrawer-0.10.5.tar.gz

SlackBuild:
wmdrawer.tar.gz


wminfo 4.2.2

wminfo jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą dzięki specjalnym wtyczkom różne informacje o systemie lub pobrane z Internetu. Autor oryginalnej wersji programu – Robert Kling – przestał go rozwijać w 2000 roku, wypuszczając wersję 1.51. Zmodyfikowałem wminfo w 2011 roku i wypuściłem wersję 2.00. Jestem też opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

przestarzała wersja:
wminfo-1.51.tar.gz

bieżąca wersja:
wminfo-4.2.2.tar.gz

SlackBuild:
wminfo.tar.gz


wmmixer 1.5

wmmixer jest dokowalną aplikacją dla Window Makera dającą dostęp do miksera dźwięku. Nie jestem autorem tego programu. Jestem jedynie opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

wmmixer-1.5.tar.gz

SlackBuild:
wmmixer.tar.gz


wmnet 1.06

wmnet jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą informacje o ruchu sieciowym. Nie jestem autorem tego programu. Jestem jedynie opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

wmnet-1.06.tar.gz

SlackBuild:
wmnet.tar.gz


wmphoto+ 1.1.1

wmphoto+ jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą obrazki. Autor oryginalnej wersji programu – Aldrin Martoq A. – przestał go rozwijać w 1999 roku, wypuszczając wersję 0.3. Zmodyfikowałem ten program w 2012 roku i wypuściłem wersję 1.0.0. Jestem też opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

przestarzała wersja:
wmphoto-0.3.tar.gz

bieżąca wersja:
wmphoto+-1.1.1.tar.gz

SlackBuild:
wmphoto+.tar.gz

legendy do map:
wmphoto-maps-legends.zip


wmpower+ 1.0.1

wmpower+ jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą dane o stanie zarządzania energią. Autor oryginalnej wersji programu – Michele Noberasco – przestał go rozwijać w 2008 roku, wypuszczając wersję 0.4.3. Zmodyfikowałem wmpower w 2011 roku i wypuściłem wersję 0.5.0. W roku 2012 przemianowałem moją wersję programu wmpower na wmpower+. Jestem też opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

przestarzała wersja:
wmpower-0.4.3.tar.bz2

bieżąca wersja:
wmpower+-1.0.1.tar.gz

SlackBuild:
wmpower+.tar.gz


wmsm.app 0.2.1

wmsm.app jest dokowalną aplikacją dla Window Makera wyświetlającą dane na temat systemu. Nie jestem autorem tego programu. Jestem jedynie opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

wmsm.app-0.2.1.tar.bz2

SlackBuild:
wmsm.app.tar.gz


ydpdict 1.0.2

ydpdict jest linuksową nakładką Wojtka Kaniewskiego na angielsko-polski i polsko-angielski słownik Collinsa oraz niemiecko-polski i polsko-niemiecki słownik Langenscheidta firmy Young Digital Planet (http://www.ydp.pl). Ta wersja programu korzysta z biblioteki libydpdict i używa kodowania UTF-8. Jestem współtwórcą programu i opiekunem mechanizmu SlackBuild dla niego.

libydpdict-1.0.4.tar.gz
ydpdict-1.0.2.tar.gz

SlackBuilds:
libydpdict.tar.gz
ydpdict.tar.gz

http://toxygen.net/ydpdict/
c dot kruk at bigfoot dot com


strona domowa